خط پروازی ارومیه ـ استانبول افتتاح شد

با افتتاح خط پروازی ارومیه ـ استانبول، مردم این دو شهر از این به بعد می توانند بطور مستقیم رفت و آمد کنند

خط پروازی ارومیه ـ استانبول افتتاح شد
تاریخ انتشار 13.05.2013 07:32:35 UTC
به روز شده 13.05.2013 07:32:35 UTC

خط پروازی ارومیه ـ استانبول افتتاح شد.

با افتتاح خط پروازی ارومیه ـ استانبول،مردم این دو شهر از این به بعد می توانند بطور مستقیم رفت و آمد کنند.

این خط پروازی که توسط شرکت ترکیه ای «اونور ایر» دایر گردیده هفتگی سه روز و با هواپیماهای ایرباس ۳۲۰ و ۳۲۱ با ظرفیت ۱۸۰ و ۲۱۹ مسافر انجام می گیرد.

«نصوح چتین» از مدیران شرکت هوایی اونور ایر در مراسم آغاز بکار این خط پروازی در گفتگو با صدای ترکیه،ضمن ابراز خوشحالی از حضور در ارومیه ، برقراری خطوط هوایی را گامی برای توسعه مناسبات اقتصادی،تجاری و فرهنگی ایران و ترکیه ذکر کرد.

وی گفت:با ایجاد این خط پروازی می خواهیم ارومیه را سایر نقاط دنیا پیوند دهیم،چون اهالی این شهرو حتی استانهای همجوار از طریق استانبول می توانند به سایر نقاط دنیا پرواز کنند.

چتین در ادامه با بیان اینکه هواپیما فقط یک وسیله است،افزود:با استفاده از این وسیله می توان زمینه گسترش تجارت،صنایع و بازرگانی دو شهر ارومیه و استانبول را فراهم نمود.

مدیر هوایی شرکت اونور ایر سپس ضمن ابراز امیدواری برای استفاده حداکثر از ظرفیت پروازی ایجاد شده،گفت:آرزوی من پس از ارومیه،ایجاد خط پروازی در شهرهای تهران،اهواز،اصفهان و مشهد نیزمی باشد.

علی تولگاکایا سرکنسول ترکیه در ارومیه نیز در آیین گشایش این خط هوایی طی سخنانی ضمن تقدیر از تلاش مسئولین در ایجاد این خط پروازی ،بر اهمیت گسترش ارتباطات دو کشور ایران و ترکیه تاکید کرد.

وی ضمن ابراز امیدواری از افزایش تعداد پروازها از سه روز در هفته به روزانه،گسترش مناسبات مرزی ایران و ترکیه را عامل توسعه مناسبات همه جانبه بین دو کشور برشمرد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی نیز در این مراسم اظهار داشت:انتظار داریم راه اندازی این خط پروازی به ایجاد خط تجاری بین ایران و ترکیه منتهی شود.

پروازهای خط هوایی ارومیه ـ استانبول هفتگی سه روز و از ارومیه روزهای یکشنبه و سه شنبه ساعت ٤٥/۳ بامداد و روز پنج شنبه ساعت ۸ صبح و از استانبول روزهای دوشنبه و سه شنبه ساعت ۲۰/۲۲ و روز پنج شنبه ساعت ۰٥/۲ بامداد به وقت محلی انجام خواهد گرفت.