پیامهای تبریک به مناسبت عید قربان

عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه و رهبران احزاب به مناسبت عید قربان پیامهای تبریک جداگانه ای منتشر کردند

پیامهای تبریک به مناسبت عید قربان
تاریخ انتشار 16.11.2010 12:07:54 UTC
به روز شده 16.11.2010 12:07:54 UTC
عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه و رهبران احزاب به مناسبت عید قربان پیامهای تبریک جداگانه ای منتشر کردند.

گل در پیام خود ضمن تبریک عید تمامی هموطنان در داخل و خارج از کشور، اظهار امیدواری کرد این عید برای کشورمان، جهان اسلام و بشریت مبارک و وسیله ای برای نیکی ها و زیباییها باشد.

گل با بیان اینکه ترکیه منبع الهامی برای کلیه کشورهای منطقه شده است گفت تحولات روی داده در ترکیه از سوی شرق و غرب با عبرت و تمجید بسیار دنبال می شود.

گل در پیام خود ضمن جلب توجه به گذر ترکیه از یک دوره تغییر اساسی گفت: طبیعتا این تغییرات دردها و دشواریهایی خواهد داشت. این نیز درد ناشی از بزرگ شدن و دردی است که باید به دید مثبت بدان نگریست.

محمد علی شاهین رئیس مجلس ملی کبیر ترکیه نیز در پیام خود اظهار امیدواری کرد عید در دنیایی که تلاش می شود تا فرهنگ درگیری حاکم گردد وسیله ای برای صلح جهانی، سلامت و آرامش گردد.

رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه نیز آرزو نمود کلیه هموطنان از کینه ورزی، نفرت، حسد و دل آزردگی دوری کرده در کمال اتحاد و برابری عیدی مملو از احساسات برادرانه و دوستانه سپری کنند.

اردوغان گفت: همچنانکه در گذشته با همرایی و همدلی و با تقدیر مشترک تاریخی بزرگ را رقم زدیم آینده روشن این کشور را نیز همه با هم رقم خواهیم زد. آینده بر پایه صلح، رفاه، آرامش و ثبات بنا خواهیم کرد. کسی در این مورد شکی نداشته باشد.