SHQIPËRI/ZGJEDHJET E 23 QERSHORIT - LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTET TË PD-SË

Në lista u përfshinë emrat e tre deputetëve socialist të shkëputur nga grupi i tyre si Kastriot Islami, Gjovalin Kadeli dhe Aslllan Dogjani. Po ashtu, nën siglën e Partisë Demokratike do të garojnë edhe kryetarët e partive kryesore aleate.

Shqipëri/Zgjedhjet e 23 qershorit - Lista e kandidatëve për deputet të PD-së
Postuar më 07.05.2013 08:47:14 UTC
Përditësuar më 07.05.2013 09:03:28 UTC

Partia Demokratike dorëzoi mbrëmjen e së hënës listën e kandidatëve për deputetë në KQZ.

6 kryetarë partish aleate janë të përfshirë në listat e Partisë Demokratike, Fatmir Mediu në Korçë, Shpëtim Idrizi në Fier, Dashamir Shehi në Tiranë, Nard Ndoka në Shkodër, Ekrem Spahia në Dibër dhe Lufter Xhuveli në Elbasan.

Lista e kandidatëve të PD-së:

Qarku Tiranë

1. Sali Berisha

2. Myqerem Tafaj

3. Majlinda Bregu

4. Halim Kosova

5. Florjon Mima

6. Gerti Bogdani

7. Dashamir Shehi

8. Jorida Tabaku

9. Edi Paloka

10. Keltis Kruja

11. Kastriot Islami

12. Asllan Dogjani

13. Visar Zhiti

14. Arben Qirjako

15. Gent Deliallisi

16. Tritan Shehu

17. Ilir Rusmali

18. Jemin Gjana

Shkodër

1. Jozefina Topalli

2. Helidon Bushati

3. Voltana Ademi

4. Nard Ndoka

5. Gjovalin Bzheta

Kukës

1. Flamur Noka

2. Besnik Dusha

3. Alban Zeneli

Berat

1. Genc Pollo

2. Astrit Veliaj

3. Lefter Maliqi

4. Mehmet Xheka

Durrës

1.Eduard Halimi

2. Gent Strazimiri

3. Albana Vokshi

4. Igli Cara

5. Oert Bylykbashi

6. Osman Metalla

7. Vullnet Topalli

8. Lufter Xhuveli

Elbasan

1.Arben Imami

2. Eduard Selami

3. Ardian Turku

4. Luçiano Boçi

5. Dashnor Sula

6. Ardiola Halimi

7. Aurel Bylykbashi

8. Irena Progni

Fier

1. Sokol Olldashi

2. Mesila Doda

3. Shpëtim Idrizi

4. Kozma Dashi

5. Bedri Mihaj

6. Myslim Murrizi

7. Florian Dani

8. Ferdinand Murati

Lezhë

1. Aldo Bumçi

2. Gjovalin Kadeli

3. Albina Deda

4. Vasil Bicaj

Dibër

1. Sherefedin Shehu

2. Roland Keta

3. Ekrem Spahia

4. Bedri Hoxha

Korçë

1. Ridvan Bode

2. Elena Qirici

3. Edmond Spaho

4. Fatmir Mediu

5. Gjergji Papa

6. Fatbardh Kadilli

7. Leonard Olli

8. Viktor Duro

Gjirokastër

1. Genc Ruli

2. Spiro Ksera

3. Alije Kokalari

Vlorë

1. Astrit Patozi

2. Arben Ristani

3. Liljana Elmazi

4. Ardian Kollozi